תכלית חיים

תכלית חייו של אדם מובנית בשורש נפשו, מתקבלת מנשמתו ומיועדת להגשמה מרגע לידתו. מימוש והגשמת תכלית החיים איננה דבר מה קל, המשימה הראשונה העומדת לפני הלומד היא חישוף תכלית חייו ואין המלאכה פשוטה, חיים אנו בהסתר החיוני להגשמתה. בחיפוש אחר תכלית החיים מפתח הלומד מיומנויות החיוניות למימושה, שלב ראשון בחיפוש אחר תכלית החיים היא התהוות ההבנה המאוד עמוקה במימד האמוני, כי ישנה תכלית לחיים. ללא אמונה חזקה ויציבה בקיומה של תכלית זו, לא יצא הלומד לדרך בחשיפתה. שלא במקרה, מציבה המציאות קושי מול הלומד. קושי זה הוא חיוני להתפתחותו של הלומד, עליו להבינו, להפנימו, לא לוותר, לא לברוח ולפלס דרכו מול הררי החסימות. בהתגברות על חסימות, תוך כדי קליטה של הכוונה אישית מבורכת המגיעה מלמעלה.
בתחילת הדרך ממוקד הלומד במקומות הסותרים את תכלית חייו, מקומות אלה קלים לזיהוי, כי ככל אימת שנמצא הלומד בהם, תחושתו רעה, חיותו נפגמת ומצוקתו עולה.
כאשר מזהה את חסימותיו בעזרת כלי הכרתו המתפתחים, מתחילה תמונת חייו להתבהר לאט לאט. זיהוי תכלית החיים משתמש בכלי צפייה עמוקים למעמקי הרגשי-נפשי, המעיד על מקומו הנקי בעשייתו הטובה.
כשמזהה הלומד את תדר מהותו, לא יתקשה למצוא ולהגדיר לעצמו את עשייתו הגשמית המחברת אותו לתדר טוב זה, בשלב זה מצא הלומד את מקום תכלית חייו והוא בשלב של כניסה לפרטים ההולכים ומעמיקים, עם התקדמות התהליך מתגברת הכרתו ויכולתו להעמיק יותר, החיים מתחילים להצטיין בנועם, ברגיעה וזרימה נעימה המעידים כאלף עדים על כיוון נכון ועשייה מדודה. גם בניסוי וטעייה, חייב הלומד לעצמו להיות בצפייה מתמשכת, על מנת שחיפושיו יהיו מוכוונים ונושאי דיוק ההולך ומתגבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *