שער

בלימוד, פוגשים אור גדול, זו הנוכחות של ההשגחה העליונה. אור בעצמה כזו גורם לפעמים לאנשים להירדם. אור כזה משקף לנו אותנו. כל אחד ואחת הביא מלאכה כתובה או נאמרת, זה התשובה של כל אחד ואחת לשאלה מלמעלה האומרת – האם תממשו את מילותיכם ? כל אחד פה לקח מקום, לקח אחריות, יישם אותה כיכולתו ונאמר פה במדויק – זוהי התחלה. לכל אחד מאיתנו נפתח שער. כשנפתח שער ישנה בחירה והבחירה מביאה קושי. הקושי הראשון – להבין מהו השער שהצבתי לפניי. למען הסר ספק – את השער הזה אנחנו בנינו והשער פתוח ועכשיו הבחירה הראשונה – האם להיכנס או להסתתר ולתת לשער להתפוגג. הפרטים עוד לא ידועים. בכל בחירה מהותית הפרטים לא ידועים, יבואו בהמשך. כי כאשר לומד או לומדת בוחרים להיכנס בשער פוגשים את הקושי הבא – טרחה במעלה הדרך. נוצרה פה קבוצה בעלת תדר משותף, שמירה הדדית אשר כל אחד ואחת שומר ונשמר לתחם אגו, לתחם ייאוש, נפילה, פחדים, הפרטים לא חשובים היום, הבחירה היא החשובה.
לדוגמא קבוצת מנחים, אשר נפתח להם השער של הנחייה, לחלקם שער של ארגון והובלה. כל אחד ואחת יבין את מהות השער שלו ויעשה את בחירתו. הבחירה איננה יכולה להיות כרוכה במאמץ או באישורים אחד מהשני – זוהי מחויבות אישית בלבד וגם אם יושבים כקבוצה, הבחירה היא אישית.
לנוכח האור הגנוז הנמשך מנר ראשון של חנוכה, אמור כל אחד ואחת לבחור בישרות לב דרך חדשה נוספת בחייו. כאשר תהיה בחירה ברורה – נתכנס שנית, נבין במה מדובר ואיך ליישם זאת הלכה למעשה. כאשר כל אחד ואחת אם בחר להגיע, מגיע בישרות לב לפתיחת דרך חדשה עם תדר חדש ודרך זו נמצאת בהשגחה עליונה. אין זה אומר שלא נפגוש בקשיים, הקשיים יהיו, אבל מתוך אותו אור עליון שנמצא פה איתנו עכשיו נוכל להתכוונן לדיוק ההולך ומתגבר ומהדהד את האור במעגלים רחבים יותר ויותר.
הדרך היא נושאת התפתחות, ההתפתחות תשתקף על חיינו הרגילים, הדרך רצופה באור וחובת התרגום לגשמי הינה על כל אחד ואחת.
דרך צלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *