מרחב רוחני

חלק רוחני מתקיים במרחבו ללא מרחבו לא יתקיים החלק. למשל: חלק כמו נתינה חייב את מרחבו – מרחבו נוצר ע"י רצון מהותי לנתינה נקייה, יכולת לנתינה והתכוונות לנתינה. מרחב רוחני מתורגם לגשמי בזמן, במקום ובעיתוי. אם לא מתקיימים התנאים הרוחניים או הגשמיים למרחב הרוחני לא יתקיים המרחב הרוחני ולא תתקיים הנתינה בדוגמא זו. קורה שאנו סוגרים מרחב רוחני למשל: ע"י ציניות או פחד או ספקות או כעס או פגיעות או התרחקות. כל אלה סוגרים מרחב רוחני ואז חלק שהיה אמור להתקיים לא יכול להתקיים. על מנת שאמת פנימית תוכל להתקיים בצורה ממומשת ובהירה היא זקוקה למרחבה.
נתינת מרחב לאמת הפנימית מחייבת ישרות לב, צפייה נקייה פנימה, הסכמת הלב לחשוף את האמת הפנימית ורצון מהותי להשקיע את הטרחה הנדרשת. בדוגמא זו נדרש לא מעט זמן כי שאלות מהות כמו זו יכולות להישאר שנים ללא מענה. חלקים רוחניים אחרים גם כן זקוקים למרחבם כדי להתקיים – הלומד הבוגר האחראי, כאשר מסתכלים על כלי זה כעל מבנה הוא חייב את מרחבו, ומרחבו מתקיים ע"י הפעלת הכלי ההכרתי הלומד-הבוגר-האחראי.
כאשר אנו מחפשים את האמת הפנימית קורה שאין לנו ממש תשובה זה לא שאנחנו חסרי אמת פנימית אלא החלק הרוחני הזה אינו פעיל. למימושו והתקיימותו זקוק גם החלק הזה למרחבו הרוחני. יש גם למרחב הרוחני גם מרחב גשמי אבל קודם נבין ברוחני כל נושא רוחני שאנו מדברים אליו אנו צריכים לבדוק האם אנו מאפשרים למרחב הרוחני להתקיים נבין את תפקידו של הבוגר כאשר הוא סוגר את המרחב הרוחני והבוגר הוא זה שמאפשר למרחב הרוחני להתקיים בהיותו מרגיע את המערכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *