מסלול הנשמה

במהות נמצאת הנשמה. הנשמה נזר הבריאה. הנשמה זה האדם. האדם שנברא ביום השישי בדמותו ובצלמו. צלם אלוקים. זכר ונקבה ברא אותם. כך בלשון הכתוב, כך במהות, נזר הבריאה. ואמנם, בדמותו ובצלמו של בורא עולמות ומחריבם, גם הנשמה בעלת יכולת בריאה והחרבה. היא נצחית, אדירה. אין כדוגמתה בריאה נוספת.
הנשמה איננה אף אחד מאיתנו וכשאדם גשמי אומר הנשמה שלי הוא שוגה. הנשמה לא שלו. הוא של הנשמה. האדם הגשמי כנאמר בפרק ב' בבראשית: "וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים; וַיְהִי הָאָדָם, לְנֶפֶשׁ חַיָּה." לכאורה מוזר, נפחו באדם נשמת חיים ומה נוצר? נפש חיה.
נשמה בוחרת לרדת במורד עולמות רוחניים עד עולם העשייה הגשמי על מנת לעשות תיקון. רק בעולם הגשמי המאופיין במציאות מקולקלת יכולה הנשמה דרך השליח שלה לעשות את תיקונה. לכן ההסתר בעולם הזה חיוני. אילו האדם הגשמי היה נולד ללא ההסתר, לא היה יכול לקיים את תכלית חייו ולעמוד במבחנים שהנשמה תכננה עבורו. מבחן רוחני-אדם עומד מולו כאילו חייו תלויים בזה ואכן- חייו תלויים בזה. חייו כאדם גשמי, לא כנשמה.
לפני רדתה הנה, מתכננת הנשמה את המסלול ומתכננת את כל נקודות הבחירה אותן יפגוש האדם במהלך חייו פה.
לא מעט מנקודות הבחירה לא תופענה בחייו של האדם עקב בחירותיו. הנשמה מתקשרת עם נשמות אחרות שגם הן מתכננות את ירידתן הנה ונוצרים הסכמים. כך נוצרים זוגות נשואים ויש גם הסכמים על תנאי. אם אדם מתגרש, מחכה לו בן/בת זוג אחר שגם איתם ערך הסכם אפשרי. כאשר נשמה יורדת היא בוחרת את המשפחה אליה היא תיוולד. גם זה בהסכמה. כאשר נשמה יורדת הנה, אין לה עודף זמן.
תוחלת החיים פה קצרה יחסית לתיקון אותו היא לוקחת לעצמה ועל כן תיולד הנשמה למשפחה ותגדל כאדם הנתקל בקשיים האמורים לעזור לו לפתח את כישרונותיו המולדים. הכלים בהם מצטיידת הנשמה ברדתה הנה הן הכישרונות המולדים של האדם הגשמי. כשאדם נולד, כל עץ הכישרונות הזה הוא בכוח, לא בפועל. על מנת שכשרון יתחיל להתפתח, אדם זוכה לקושי חזק ומכאיב. במקומות האלה נפתח הכישרון המולד ומתחיל לגדול.
גם המכות האלה מתוכננות מראש ואם בבחירתו מדלג אדם על נקודת קושי עיקרית, הוא יפגוש אותה בהמשך הדרך בצורה חזקה יותר כי נותר פחות זמן. כל נקודות המשבר האלה מטרתן לפתח את הכישרונות המולדים הדרושים לו לאדם ליישום תיקונו ותכלית חייו. לא בכדי אדם נישא לבן/בת זוג ולעיתים מתחיל גיהינום בבית… משום שבני הזוג באופן לא רצוני ולא מודע יוצרים קושי מוכוון לבן זוגם על מנת שישתמש בכישרונותיו המולדים. והלחץ הוא אדיר כי לא די בכאב קל על מנת לפתוח ולפתח כשרון.
התכנון מופלא ומדהים ונמצא הרבה מעבר לרצון המודע של האדם בחייו.
אדם פוגש אנשים, אדם נמצא בקשרי משפחה ועסקים, אין מקרה.
ובמפגשים האלה נוצרים מתרחשים אשר מהם אמור האדם ללמוד ולהבין ולפתח את הכרתו האישית למימוש תכלית חייו.
הרבה מהמפגשים האלה כואבים מאוד וזו מטרתם להוציא אדם מפינתו המוגנת לכאורה ולהכריח אותו לפתח את כשרונו המולד וליצור מהפך חיובי בחייו.
אם נשמה החליטה ללמוד ולתקן את מידת הישרדותה מול קריסה, אדם יפגוש בחייו קריסה בין אם בעסקיו ובין אם במשפחתו ושם ישנו המתרחש שלמולו הוא יכול לממש את תכלית חייו. ואם לא יצליח, המתרחש יחזור על עצמו עד אשר יצליח. ואם יכשל הדבר יעבור כמידע מוצפן לגלגול אחר ויש להבין, התיקונים והמתרחשים הם בשורש.
המתרחש החיצוני הוא לעולם אחר מהצפוי. המציאות החיצונית היא סך כל ההסכמים ותכנוני הבחירה של נשמות הפועלות באותו פרק זמן בעולם. המורכבות היא מעבר לכל מודל מתמטי ידוע ולכן האדם החי פה מסתכל על המורכבות של המציאות ואיננו מסוגל לרדת לשורש חוקיותה, אין לו את הכלים לכך.
נשמות מסוגלות לתכנן את מהלך חייהן מתוך הדרכה עליונה הניתנת לנשמה,
כאשר נשמה מתקנת ולומדת את כל מה שהיתה אמורה לתקן וללמוד היא איננה חוזרת יותר לכאן. העולם הגשמי הינו שלב ראשון בהתפתחותה של הנשמה.
כאשר נשמה סיימה פה ואין לה צורך לחזור, היא זוכה להתקדם, היא זוכה לחיבור עליון אל הקדוש ברוך הוא ומתפתחת וגדלה ביקומים אחרים שאין לנו בהם שום הבנה. המציאות החיצונית מביאה לכל אדם את מבחניו לגדילתו ולדיוקו המתפתח וככל שכואב יותר מבחנו חשוב יותר ודיוקו חורץ גורלות שלו ושל קרוביו.
לעיתים כאשר נשמה בוחרת בתיקון גבוה, הדבר עלול להתבטא בתקלות גופניות, נכויות ומחלות מסוגים שונים. תיקונים אלה קשים ביותר ורק נשמות ברמה גבוהה בוחרת זאת ולעיתים יורדת איתן נשמה שתפקידה לעזור ולתמוך במבחנים הקשים.
כאשר אדם מיישם את משימתו שתוכננה למסלולו הוא איננו בהכרח נפטר, ישנם מקרים בהם מקבל מסלול חדש.
מלאך המוות הוא מלאך קדוש המחזיר את רסיס הנשמה שקיים את הנפש במשך כל תקופת החיים ומחזירה למקורה אל הנשמה.
כאשר אדם זוכה לפתיחת ראייתו והבנתו את מקומו, תיקונו קל שנאמר מבין מתוך הבנה. וכאשר איננו רואה ואיננו מבין וכואב את מזלו הרע וכועס על חוסר הצדק הוא לומד מתוך ייסורים במקרה הטוב ואינו לומד כלל במקרה הפחות טוב.
המציאות החיצונית היא מאגר אינסופי של מתרחשים ממנו בחרה הנשמה במה להתנסות.
אנחנו פוגשים בחיינו את המתרחשים שנבחרו עבורנו על ידינו לפני ירידתנו הנה ועל כן כשאדם נאבק במציאות החיצונית הוא בעצם דוחה עצמו, הוא מביע אי אמון בו עצמו וזו שגיאה.
חוסר הבנה, חוסר אמונה וכאב גדול. כאשר אדם זוכה להתעוררות ואפילו לשניה, הוא פוגש את השיטה והתכנון המדהימים של מסלול חייו ואז נרגע ומפסיק להתרוצץ וזוהי הזדמנות אדירה עבורו להבין את תפקידו בסרט חייו. האם יבין?
הנשמה מורידה רסיס נשמה לתוך העובר, שם נמצא כל המידע.
ישנה אי סימטריה בנשמה שיורדת כגבר או כאישה, היכולות שונות, המשימות שונות.
יכולתה של אישה גבוהות יותר ומכאן קשייה קשים יותר. תיקונו של בעלה רשום גם בתיקונה של אשתו ואילו הבעל אמור לתקן רק את עצמו. מקום זה הינו קושי שנמצא במיוחדות של האישה כמו לידה. האישה אמורה לתקן את בעלה ואם לא תיקן היא נכשלה ומכיון שלא ניתן לכפות תיקון רוחני על אף אדם, תיקונה בהדרכתה מתוך חסד, על מנת לעורר את רצונו.
אבל אם חס וחלילה בוחרת בדין היא נידונה על כך.
אישה יוצרת את רצון בעלה וכשהיא יוצרת ומתנגדת למה שהיא יצרה היא מפרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *