התיקון

קורה שאנו מוצאים עצמנו בהתעוררות לדיוק שלא קיימנו ועולה כאב, כאב גדול וצער על דברים שלא נאמרו, עשייה שלא נעשתה ושעבר זמנה.
בחסד גדול ניתנת לנו היכולת לעשות תיקון, גם במקומות הקשים האלה, כל עשייה על מנת שתישא תוצאות נבנית מהתכוונות טובה ומדויקת. ניתן לעשות את התיקון מול ההורים גם אם חס ושלום נפטרו, נדרשת לכך התכוונות עמוקה ובהירות ואחריהם עשייה נכונה המשחררת את הכאב ויוצרת תיקון ומרפא לנפש. ההתכוונות היא מלאכה הכרתית שיש להשקיע בה רצון, זמן לעשייה ואז הביצוע יחולל פלאות. תפיסה ראשונית של המציאות על פי המצב הפנימי.
ההפתעה המתחדשת ממציאות רגילה ומוכרת, כל פעם מחדש עומד הלומד ולא מקבל את המתרחש כמתרחש לתיקונו, ומפה הפרה פנימית, חוסר נתינת רגש לקיום, כעס ותסכול מצטברים. כמדייק אמור הלומד לקבל את המתרחש לתיקונו, לא להילחם ולהיאבק בו אלא לדייק כיכולתו במתרחש, כשידייק יקל עליו להבין את מקומו את מעשיו ואת דיוקו, ובכך יאפשר לתיקון להתרחש ואז גם המציאות תשתנה. שינוי זה מתחיל בהתכוונות וברצון הכרתי לבצע תיקון.
ממצוקה נפשית החודרת אל הגשמי ונוצר קושי רוחני המתבטא בכאב פיזי החוסם עד כדי שיתוק.
מקום זה נולד מחסימה בנפש מול אור גדול שהלומד רוצה בהפנמתו, החוסמת אותו מול פחדיו.
חסימה זו גורמת לסערה גדולה בפנימיות בין מקום המייחל לטיפת אור לבין הסגירות מפחד שחונקת את הנפש. התחושה המלווה את השיתוק הפיזי עלולה להגיע לייאוש, תסכול, ויתור,
ופה ניתן כוח אדיר לעומס. הלומד הרוצה בתיקונו לא יוותר לקושי הרגעי בו הוא פוגש כמבחן לטובתו, וגם אם יש רגע בו גובר העומס וגובר שיתוק, יתחם הלומד את העומס וישוב למלאכתו הטובה תוך שניות, אם לא יעשה כך ישתלט העומס גם על המערכת הגשמית מצב שילווה בתחושת חנק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *