החסימה שבאחיזה

כשמחזיקים בכל הכוח, המאמץ גורם לאחיזה יותר חזקה. לנעילה על הדבר עצמו ללא יכולת להתנתק. ההרגלים יש בהם מן האחיזה, היצמדות לסדר מסוים של פעולות שהוגדרו מתוך איזו מטרה ומתוך אמונה מסוימת.
ישנה אחיזה באמונות, אחיזה שלא מאפשרת להרפות מן האמונה ולהחליפה באמונה אחרת יותר מתאימה לי. ישנה אחיזה בהסברים, בהבהרות, בפרשנות, בחוטים דקים הקושרים את המהות סביב סביב ולא נותנים לו לתפוס את מימדי הטבעיים, האמיתיים והנדרשים.
עצירה גורמת להרפיה, גורמת לשחרור, גורמת ליצירת מרחב.
לעתים מסכת ההסברים והמחשבות הפתלתלות יוצרים אחיזה שהיא נראית לכאורה כמו המהות עצמה, אך דווקא למהות לא דרושות כל השכבות האלה, נהפוך הוא- הם מסתירים את המהות, מטשטשים אותה, גורמים להסתכל עליה דרך חרכים שונים בין שכבות האחיזות למיניהן שמתקבלת בעקבות זאת תמונה אשלייתית, חסרה,שבעזרת המשכי המחשבות- מחברות את החסר לתמונה שלמה אבל אחרת, מנותקת מהמהות, אשלייתית, מקרית, בטח שלא משקפת.
המחשבות יכולות לקשור את חוטי ההבנות ולצרפם ולחזקם לידי חוטים עוד יותר מסובכים להתרה, אבל האמת היא שאין פה צורך בהתרה, אלא פשוט בשחרורם כיחידה אחת שלא נכנסים לתוכה ומסתבכים בתוכה, אלא כיחידה שלמה שירד ממנה הכוח בבת אחת והיא איבדה מיכולתה לעטוף, לתמוך, לחזק, להחביא, לחנוק, לעוות ואפילו לחתוך.
לעתים תוך כדי עשיית פעולה כלשהיא, אני דואג לחוטי מחשבות פעילים המחברים אותי בעכשווי למקור אחר רחוק, שבעל כורחו מצטרף באופן פעיל- אחיזה שבטעות חושבים אותה למצפן, לעוגן, באינסוף שלתוכו נכנסים או שבתוכו נמצאים.
עצירה מוחלטת ולו רגעית מאפשרת מרווח נשימה, הרפיה, הורדת מתחים.
הקשבה לרגש תאפשר להרפות לפני סיבוך חוטי המחשבות. הקשבה תכופה לרגש תאפשר לאתר את התהוות החוטים בתחילתם. אמת היא פשוטה ממהותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *