הבית הזוגי

שמירת האמונים למהות – שער רחב להתחזקות הבית הזוגי. דיבור אמת פשוטה, כיבוד הבחירות האישיות, כמו את בחירות בן הזוג. כיבוד במקום האישי של עצמי ושל בן הזוג.
ניצב נוכח אל מול המתרחש ומפנימה, ברגישותו, את הניצוץ הנמצא בקשר הזוגי. יבין שלא מבין. יעמוד נוכח אל מול המתרחש. ומרצון מהותי לבנייה, יחזק את מקומו כמקבל את המתרחש, כמתרחש לתיקונו, לא ישפוט. השיפוט מפותח מדי. הוא גובֶה מחיר.
יתחיל כלומד בוגר, הלוקח אחריות על עצמו ועל זוגיותו, מתחיל מהכרתו את מקומו האמיתי. מקומו האמיתי מתוך מרכיביו הטובים בלבד, שהם אבני היסוד לתשתית הזוגית.
יסתכל בפריסה רחבה על מציאותו, על מקומו. לא נאבק, רושם.
רושם את כל הטוב שבביתו הזוגי. במיוחד כאשר הטוב הוא בחולשתו, אך מהותו ברורה. יבין – יבין את מפת הדרך שהוא ניצב בראשיתה. ירשום את הבנתו הטובה לחיזוק חולשותיו וידע, שחיזוק חולשתו מתהווה כאשר פועל מחלקים אשר בכוחם. ז"א: כאשר מציב עצמו במקום נושא כוח, שמסוגלת לקיימו, משם יכול לחזק חלק בחולשתו. הפרטים החיצוניים יגיעו לאחר שהבנתו ההכרתית תירשם, ואז יוכל להפעיל את המבנה של: הבנה, יישום, תוצאה.
אם ישכיל לקחת אחריות על דרכו ולבחור את בחירתו, כמוכוונת דרך, הדרך החדשה תזכה. אפילו יופתע מהתוצאות. לא ירשה לעצמו להכניס, ולו חלקיקים, מהתניות עַבָריות ומתלות בהשגת מטרות.
מקום גבוה נושא אור. זמן נכון להתחלה, על מנת להיעזר בתדר החיצוני המזומן לנו מעת לעת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *