דיוק

מתוך דיוקו מצליח הלומד לשלב מימדים רבים של הדיוק. אמת פנימית המחוברת לנתינה ולהכרת הטוב, צדק עליון להשכנת שלום, לבניה, לתמיכה, לעזרה, הרבה יצירתיות מוכלת בעשייה הנושאת דיוק. השלום מחבר את הלומד לעצמו ולזולתו.
מתוך רצון מהותי להשכין שלום תוך שמירה על מקומו האישי, תוך שמירה על האמת הפנימית ועל חיבורו לצדק, נוצר פה תדר פנימי של דיוק הנושא שמחה. דיוק זה מהדהד בנפש הזולת שברוב המקרים יגיב ממהותו הטובה, לשמחה המתפרצת. כאשר מתקבלת תגובה זו, רואה הלומד כי עשייתו הייתה מדוייקת גם בזמן, במקום, ובמהות. אחרת, לא הייתה נושאת תוצאה מופלאה זו.
העשייה היא תמיד מתוך המדרגה האישית.
ההתכוונות לדייק, היא תמיד מתוך המדרגה האישית.
הבנת הדיוק תמיד גם היא מהמדרגה האישית.
כאשר מחובר הלומד למדרגתו האישית, אין מאמץ, אין כפייה, כאשר הוא מנסה לדייק דיוק גבוה, הוא יפגוש את המאמץ ואז גם ספק אם יוכל ללמוד ולהבין את החסר. לא בכדי, עיקר המלאכות הן בצפייה על הדיוק או חוסר הדיוק שבעשייה, כי ניתן ללמוד משניהם.
דיוק מתפתח מתחיל מרצון מהותי להשלמת חיסרון פנימי. שינוי המציאות, בריאה של חדש בחיים האישיים. במדרגת המדבר נוצרת הבריאה דרך המילה הנאמרת. בזמנו, כאשר מוכן, ניגש הלומד לתיקון הפרות, עומסים, חסימות, חוסר דיוקים שונים, הגובים מחיר, ההולך ומצטבר ונבנה לאורך שנים.
ממקום של התחדשות, ממקום של ברירת מילות מהות, נוצרת מציאות חדשה. המילה הנאמרת בוראת. במילה מוכללים מימדים רבים. מקומות של פשט, מקומות של העמקה, מקומות של סוד. במילה משתתף גם הגוף, בשפת הגוף. במילה מוכללים גם התדר, העוצמה, הגוון, הרכות, הנינוחות, הכל.
ריבוי מילים מחליש. מילת מהות, הנאמרת מתוך התכוונות הכרתית, מפלחת את הקליפות כמו חץ שלוח ופותחת שערים נעולים, שהיוו חסימות מזה שנים.
בריאה חדשה מתחילה בפתיחה דקה כחוט השערה. עוד אין בה כוח. יש בה מהות. האור הנכנס מבעד לחרך הצר הוא אדיר. הוא בוהק. הוא מסמן כיוון ועכשיו על הלומד הטרחה להתקדם בדרך שהוא התווה וזכה לפתוח את השער הנעול. משם דיוק מתפתח ואין דיוק אלא בעשייה. ודיוק נושא את שמחתו ואת כוחו.
ומדיוק מתפתח מתחזקת נוכחותו. מתחזק במקומו האישי, ביציבתו, בכוחו, בנתינתו, בשמחתו.
לא יוותר. הדרך איננה פשוטה ויש קשיים המחכים בדרך. לא יוותר, כי התפתחותו בדיוקו ובנאמנותו לבחירתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *