דיוק שבגשמי

דיוק מתחיל ממקום הכרתי נפתח לחיבור של נתינת רגש לקיום. מקום זה אינו מופר ע"י מסכות, זיופים, פיצוי או ריצוי אחרים. חיבור לאמת פנימית מתוך הכרה צופה ונוכחת מביא לדיוק בעשייה. עשייה טובה מרגש טוב משמחת ואיננה תוקפת אחרים, מתאפיינת בשמחה פנימית, בהתקרבות ובשיתוף. מקום הפוך מוסבר ע"י התרחקות, סגירות, התנשאות ממחסיר. את תרגום התדר שנקרא "דיוק לעשייה גשמית", כל אחד יתרגם כהבנתו. הדיוק מאפשר לנו לעמוד מול מה שלפנינו, מתוך חיבור, זרימה טובה והבנה את עצמנו גם אם את החיצוני אנו לא מבינים. ולכן, גם במקומות קשים, שבהם נראה הכל קשה, כמעט ללא מוצא, גם שם יש דיוק כמו הדיוק של "לא מוותר". לא פעם הדיוק הוא המתנה.
המתנה – היא פתיחת מרחב עד שתתברר הדרך. דיוק הוא דיוק הוא דיוק. תדר נקי, פשוט, ללא התחכמות. וכשמדייק – תמיד מרגיש את השמחה המתלווה לדיוק. גם כשהמתרחש קשה. ואכן, ככל שמדייק – ידייק עוד.
הדיוק הפנימי = הדיוק האישי ניתן ממקום פנימי ללא קשר אם מדובר בהורה, ילד או כל אדם אחר. הדיוק הפנימי ממהותו, משחרר חסימות. הוא פעיל מתוך מהות הכרתית לנפש לתיקונה. השמחה המלווה את התהליך, היא הכוח המניע את התהליך. הכוח שבונה את המבנה, שמקיים את התהליך ובכך התהליך מתקיים ומקיים בעת ובעונה אחת. הדיוק הפנימי מביא לשמחת הלב. שמחת הלב מחזקת את הדיוק הפנימי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *