גדילה והתחזקות

בהתחזקות עולה החלק הבא לתיקון, עלול לכאוב. שחרור עומסים שחיזקו בעבר לעיתים כואב. חלק עולה לשחרורו כאשר המערכת חזקה דיה לתת לו להשתחרר. משענת שנזקקנו לה פעם כבר איננה חיונית. ההרגל אוחז. לקיחת האחריות על הנוכחות שלי בחיי היא תחילתה של הזדקפות רוחנית יציבה, תחילת בנייתו של המקום האישי. במקום האישי אין את המשענות, המשחקים, המסכות. יש אמת פשוטה וכוח. משם היציבה. לא קל ללומד הרגיל להיעזר לשחרר, אך כאב גדילתו. עמידתו בנוכחותו מחזקת את פנימיותו, את מקומו האישי, מכינה אותו לנתינה אמיתית בקשר הנכון לנפשו. מהבנתו הטובה אין אוחז הלומד, לא בהפרותיו ולא בדיוקו, לא במשענותיו ולא בתחכומו כי אם באמת פנימית ודאית בהירה וברורה בה נמצא הלומד. בוחר את בחירותיו מתוך עצמו ולא מתוך מה כדאי, מה צריך, מה מתבקש. רק מתוך אמת טהורה של ליבו הנפתח. ממקום זה יוכל הלומד לצפות בחייו ובפשטות לקבל את מה שמתקיים כמתקיים, ומה שלא לא, לשחרר את כאבו, צערו, פחדים, כי מקום זה צעד ראשון בדרך חדשה הנפתחת לפניו לראשונה. בדרך זו יוכל להתקדם רק מתוך ישרות לב, תיחום הפחד, שמחה לבאות ודיוק מתמשך ומתחזק ממבנה מחזק מהבנה, מיישום ומתוצאות.
בהתחזקות עולה החלק הבא לתיקונו, לשחרורו. זוהי דרכה של המערכת להיפטר ממיותרים, לשחרר עומסים מודחקים, להתנקות. זו הסיבה שהלומד שבראשית דרכו נהנה מהבנות יישומיות טובות ותוצאות נפלאות, התחזקות ושמחה. פתאום במקום הגבוה מרגיש נפילה, ירידה, חולשה וטועה לחשוב שהוא מתדרדר או חוזר חזרה ולא ככה. זה מעיד על התחזקות הנפש והמערכת הפנימית משחררת חלק נוסף מודחק העולה לשחרור ולהתנקות המערכת.
התהליך הזה הוא טבעי, קיים גם בגשמי. כמו הוצאת מוגלה החוצה שלא יכולה לצאת לפני שיש הבשלה של הגוף להוציא. ברוחני דבר דומה. רק מהתחזקות המערכת מתאפשר לחלק קשה לעלות ולהשתחרר. קודם לא אפשרה המערכת לאותו חלק לעלות כי היה מסכן את המערכת. עכשיו המערכת מתחזקת ומותר לאפשר לחלק מודחק לעלות ולהשתחרר. באשר לתחושות של מסר גדול וחיובי העומד להגיע, ראוי ללומד להיות בהמתנה עד שיתבהרו הדברים, אין לדחוק בהם. הם לא יקרו עד להבשלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *