אורות גבוהים

המערכת הפנימית שלנו מגיבה לאור עליון. אין בנו שום יכולת פיזית לחוש בו, אין לנו שום יכולת שכלית להסביר אותו, ובכל זאת המערכת ההכרתית מגיבה אליו. התגובה לאור עליון איננה מובנת מאליה. הרבה פעמים היא חסומה ואז הולך הלומד עם יכולת שלא ממומשת, עם תחושת תסכול והחמצה שאינן ברורות.
כאשר הלומד מצליח, בין אם בהתכוונות ובין אם במקרה, להתחבר לאחד מהתדרים של אותה אנרגיה מבורכת – הוא חווה בפנימיותו הדהוד לתדר הזה. המערכת מנקזת אנרגיה פנימית לתדר המסוים וממערכת נקייה כמגיבה לאותו עירור מתחילה המערכת הפנימית להאיר ואז מרגיש הלומד ומורגש בסביבתו כי קורן. תדר טוב מוקרן לחלל העולם. כאשר נמצא ליד אדם אחר הנושא את אותו תדר כשאינו חסום, מגיב האדם האחר בתהודה לאותו תדר, ועכשיו ישנם כבר שני אנשים הקורנים את אותו תדר והעוצמה מתחילה להתגבר ועוד אנשים מגיבים, רובם מבלי להיות מודעים לכך, ותדר נקי מתחיל להתפשט. לא בכדי נאמר "בית מואר מאיר בתים אחרים. בתים מוארים מאירים שכונה ועיר" וכל התדרים האלה יוצרים תהודה בנשמת ישראל. ההשפעה של תהודה אצל אדם יחיד איננה חזקה, אבל ריבוי אנשים המגיבים בו זמנית לאותו תדר- זוהי עוצמה ניכרת. בקבלה הדבר מתואר במבנה המוקדים של התעוררות עליונה מול התעוררות תחתונה. כאשר מתקיימת התעוררות תחתונה היא משפיעה על אור עליון. לא מדובר בהעברת אנרגיות, מדובר בתהודה של תדרים וכאשר ההתעוררות מלמטה היא עוצמתית, התדר העליון מהדהד מולה ומתחזק, התדר המסוים שהחל את התהליך והתהליך מתעצם. חיבור של שמים וארץ. מקום שנקרא "רצוא ושוב".
הדהוד האורות האישיים, כפי שלמדנו מבטא בכך שאת הצחוק שמו למשמרת בנפש הילדים, ניתנה המשמרת של תדר השיתוף לנשים. אין זה מקרה שמספר הלומדות גדול לאין שיעור ממספר הלומדים. יש בבנות את היכולת, בין אם ממומשת ובין אם לא, ליצור את תדר השיתוף, להגיב אל הטוב מהכרת הטוב אשר מגיע מאור עליון ובהדהוד הכרתי ליצור את התרחבות מעגלי האור פה ועכשיו.
מהלך ההשפעה הינו במורד ובמעלה עץ הספירות, ולתזכורת, הספירות הנקביות הן בינה, גבורה והוד. הספירות הזכריות הן חוכמה, חסד ונצח. ורק בחיבור של ימין ושמאל זוכות לתווך המורכב מספירות דעת, תפארת, יסוד ומלכות. גם אם מילים אלה אינן מובנות לשכל הן מדויקות ומדברות בדיוק אל אותו מרכז הכרתי אשר הן נושאות על מנת לקיים את תדר השיתוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *